Przetarg przy ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Miasto wystawia teren za 1.000.000 zł netto
W Oświęcimiu wyznaczono termin przetargu na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego. Chodzi o teren o powierzchni 0,3377 ha, a cena wywoławcza została ustalona na 1.000.000 zł netto.
Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim. Zainteresowani udziałem muszą pamiętać o wcześniejszej wpłacie wadium w wysokości 200.000 zł - termin upływa 9 września 2026 r..
Jaki teren trafi pod młotek
Przedmiotem przetargu jest prawo użytkowania wieczystego Gminy Miasto Oświęcim ustanowione na nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa. Działka znajduje się przy ul. Dąbrowskiego, w obrębie Dwory I.
Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oferowany obszar przewidziano pod zabudowę usługową, oznaczoną symbolem 2B 7U. Jednocześnie część działki leży na terenie, który nie został objęty planem miejscowym.
Termin, miejsce i warunki udziału
Licytacja zaplanowana została na 15 września 2026 r. o godz. 10:00. Miejscem przetargu będzie siedziba Urzędu Miasta Oświęcim, gdzie zainteresowani będą mogli wziąć udział w ustnym, nieograniczonym postępowaniu.
Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 200.000 zł do 9 września 2026 r.. To właśnie ten termin zdecyduje o tym, kto będzie mógł stanąć do rywalizacji o nieruchomość.
- przetarg ma formę ustną i nieograniczoną,
- dotyczy prawa użytkowania wieczystego na nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego,
- cena wywoławcza wynosi 1.000.000 zł netto,
- wadium ustalono na 200.000 zł,
- termin przetargu to 15 września 2026 r. o godz. 10:00.
Dlaczego ta informacja jest istotna dla mieszkańców
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działki o takim przeznaczeniu może mieć znaczenie dla lokalnego rynku inwestycyjnego i sposobu zagospodarowania przestrzeni w tej części miasta. Dla mieszkańców to także sygnał, jak samorząd wykorzystuje miejskie i państwowe grunty położone w atrakcyjnych lokalizacjach.
Istotne jest również to, że teren został wskazany jako obszar pod zabudowę usługową, co może przyciągnąć podmioty zainteresowane działalnością gospodarczą. Z punktu widzenia miasta to element szerszej polityki dotyczącej terenów inwestycyjnych.
Gdzie szukać dalszych informacji
Osoby zainteresowane szczegółami przetargu mogą zapoznać się z pełną dokumentacją udostępnioną przez urząd. Władze miasta publikują również informacje o pozostałych terenach inwestycyjnych Oświęcimia, co pozwala porównać dostępne lokalizacje i ich przeznaczenie.
W najbliższym czasie kluczowe będzie dochowanie terminu wpłaty wadium i przygotowanie się do licytacji, która odbędzie się jesienią przyszłego roku.
Informacje przekazał Urząd Miasta Oświęcim.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!