Oświęcim szuka inwestora na działkę przy ul. Ostatni Etap. Przetarg już w październiku
Kolejna szansa dla firm i przedsiębiorców, którzy szukają atrakcyjnej lokalizacji pod centrum logistyczne lub magazyn. Urząd Miasta Oświęcim wyznaczył termin przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej o powierzchni 3,291 ha, położonej przy ul. Ostatni Etap. Cena wywoławcza to 8.500.000 zł netto, a do wygrania jest grunt z bezpośrednim dostępem do sieci dróg ekspresowych.
Co oferuje działka przy ul. Ostatni Etap?
Oferowany teren znajduje się w obrębie Oświęcimia i zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zabudowę usługową (U). Oznacza to, że inwestor może na nim postawić obiekty handlowe, biurowe, magazynowe czy logistyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się już tereny o podobnym charakterze – zabudowa usługowa i przemysłowa, co dodatkowo podnosi atrakcyjność lokalizacji.
Dogodne położenie to jeden z najważniejszych atutów. Działka ma bezpośredni dostęp do sieci dróg ekspresowych, co zapewnia szybkie połączenie nie tylko z resztą miasta, ale i z ważnymi szlakami komunikacyjnymi regionu. To kluczowe dla firm zajmujących się logistyką, transportem lub dystrybucją towarów.
Warunki i terminy przetargu
Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się 6 października 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim. Udział w postępowaniu mogą wziąć osoby fizyczne i prawne, które spełnią formalne wymogi. Kluczowym warunkiem jest terminowe wniesienie wadium.
- Wysokość wadium: 500.000 zł.
- Termin wpłaty wadium: do 30 września 2026 roku.
- Cena wywoławcza: 8.500.000 zł netto.
Szczegółowe informacje dotyczące przetargu, w tym regulamin oraz wzory dokumentów, dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Oświęcim. Miasto zachęca także do zapoznania się z ofertą pozostałych terenów inwestycyjnych na swojej oficjalnej stronie internetowej.
Idealna lokalizacja dla biznesu
Eksperci rynku nieruchomości podkreślają, że połączenie dużego areału (ponad 3,2 ha) z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych czyni tę działkę jedną z najbardziej perspektywicznych w ofercie miasta. Brak konieczności zmiany przeznaczenia gruntu skraca czas realizacji inwestycji nawet o kilka miesięcy.
Bliskość istniejących stref przemysłowych i usługowych oznacza też dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz możliwość wykorzystania synergii z sąsiednimi firmami. To argument, który może przekonać zarówno duże koncerny logistyczne, jak i średnie przedsiębiorstwa szukające bazy operacyjnej na południu Polski.
Dlaczego to ważne dla mieszkańców Oświęcimia?
Sprzedaż terenu inwestycyjnego przy ul. Ostatni Etap to nie tylko transakcja – to potencjalny impuls rozwojowy dla całego miasta. Nowe centrum logistyczne czy magazynowe to przede wszystkim nowe miejsca pracy dla lokalnej społeczności. Ponadto inwestycja tego typu zwiększa wpływy podatkowe do budżetu gminy, co może przełożyć się na lepszą infrastrukturę, szkoły czy usługi publiczne.
Dla mieszkańców okolicznych osiedli ważne będą również deklaracje dotyczące rozwiązań komunikacyjnych i środowiskowych – miasto zapowiada, że przy wyborze oferty weźmie pod uwagę nie tylko cenę, ale i wpływ inwestycji na otoczenie. Każdy nowy obiekt będzie musiał spełniać rygorystyczne normy budowlane i ekologiczne.
Po przetargu zwycięzca będzie miał określony czas na podpisanie umowy notarialnej i wniesienie pełnej kwoty zakupu. Szczegóły proceduralne zostaną podane po rozstrzygnięciu postępowania. Informacje przekazał Urząd Miasta Oświęcim.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!